Jakie wady wzroku można usunąć laserowo?

Jakie wady wzroku można usunąć laserowo
grafika przekazana przez partnera

Czy noszenie okularów lub soczewek kontaktowych sprawia Ci kłopot? A może chciałbyś pozbyć się wad wzroku na stałe? Istnieje wiele metod korygowania wad wzroku, ale jedną z najskuteczniejszych jest zabieg przy użyciu specjalnego lasera. Czy wiesz jednak, jakie wady wzroku można usunąć laserowo? Przeczytaj dalej, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Czy laserowa korekcja wzroku sprawdzi się w przypadku astygmatyzmu?

Astygmatyzm to jedna z najczęstszych wad wzroku, która jest skutecznie korygowana za pomocą laserowej korekcji wzroku. Jest to wada polegająca na zaburzeniu sferyczności oka, co powoduje rozmycie obrazu zarówno na bliskie, jak i dalekie odległości. Za pomocą lasera można skorygować krzywiznę rogówki, dzięki czemu obraz jest bardziej wyraźny. Zabieg laserowej korekcji astygmatyzmu jest skuteczny i bezpieczny, a jego efekty utrzymują się przez wiele lat.

Krótkowzroczność a korekta wzroku – czy jest to skuteczne?

Kolejną wadą wzroku, którą można skutecznie usunąć laserowo, jest krótkowzroczność. Jest to wada polegająca na tym, że obrazy widziane na dalekie odległości są rozmyte, a osoba ta widzi świat w niewyraźny sposób. W przypadku krótkowzroczności rogówka oka jest zbyt wygięta, przez co światło wpadające do oka skupia się przed siatkówką. Za pomocą laserowej korekcji wzroku można poprawić krzywiznę rogówki, co pozwoli na skuteczną korekcję tej wady wzroku.

O czym warto pamiętać, zapisując się na laserową korektę wzroku?

Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu laserowej korekcji wzroku należy przeprowadzić dokładne badania okulistyczne, aby wykluczyć przeciwwskazania i upewnić się, że zabieg będzie skuteczny. Jak każdy zabieg, w tym przypadku również należy uważać na niektóre aspekty. Będą nimi na pewno zmiany w rogówce, niestabilna bądź zbyt duża wada. Laserowa korekta wzroku nie może być także przeprowadzana u kobiet w ciąży czy w przypadku osób z chorobami z autoagresji. Kolejną przesłanką, która jest istotna to wiek – pacjent musi mieć ukończony 18. rok życia ze względu na stabilizację wady wzroku.

Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujemy się na zabieg, warto skontaktować się z doświadczoną kliniką, która zdiagnozuje nasze wady wzroku i dobierze najlepszą metodę ich korekcji. Klinika okulistyczna zwykle oferuje szeroką gamę zabiegów, w tym laserową korekcję wzroku, a także inne metody, takie jak np. soczewki fakijne, dzięki czemu każdy pacjent może znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.

PODZIEL SIĘ: