Modna okularnica

… czyli oprawki idealnie dobrane

Okulary nie muszą być złem koniecznym. Na całym świecie, coraz więcej gwiazd decyduje się na noszenie tzw. zerówek, które nie mają właściwości korekcyjnych, lecz służą tylko i wyłącznie do stworzenia określonego wizerunku. Warto o tym pamiętać, ponieważ w okularach też można być modnym.

Informacja o konieczności noszenia okularów, to dla wielu osób poważny problem. Jak wynika z przeprowadzanych badań przez międzynarodowe stowarzyszenia, fakt posiadania okularów w znacznym stopniu wpływa na gorsze samopoczucie i niską samoocenę. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ dobrze dobrane oprawki, mogą stać się prawdziwym atutem naszego wizerunku.

Najczęściej popełnianym jest dobór oprawek tylko i wyłącznie kierując się własnym wyglądem w określonej parze. Przymierzając same oprawki, często zapomina się, że powinny one być dobrane nie tylko do typu urody, ale i uwzględniać rodzaj i moc szkieł, jakie zostaną w nich umieszczone. To niezwykle ważne, ponieważ nawet najbardziej starannie dobrane oprawki, mogą okazać się nieodpowiednie do zalecanych przez okulistę szkieł. Istotne jest także to, by nie skupiać się tylko i wyłącznie na najmodniejszych wzorach. Nie zawsze będą one odpowiednie dla każdej osoby, a co za tym idzie, wcale nie wpłyną pozytywnie na wygląd i samopoczucie.

Wybierając oprawki idealnie dopasowane do własnych potrzeb, warto zastosować 3 proste zasady:
okulary powinny być dopasowane do kształtu twarzy, w taki sposób by był one kontrastujące z jej owalem (np. przy okrągłej buzi lepiej wybrać prostokątne oprawki, które optycznie poprawią proporcje twarzy),
rozmiar oprawek powinien być właściwie dopasowany do rozmiarów twarzy, nie mogą być ani zbyt duże, ani też zbyt mocno przylegające,
dobrze dobrane oprawki, powinny podkreślać naturalne cechy wyglądu (np. niebieskie oprawki ładnie uwydatniają błękitny kolor tęczówki).

Oczywiście wybór właściwych oprawek okularów, powinien uwzględniać także wiek  osoby je noszącej i rodzaj wykonywanego przez nią zajęcia. Osobom na wysokich i wpływowych stanowiskach odradza się noszenie zbyt jaskrawych czy krzykliwych modeli, ponieważ mogą one psuć ich wizerunek. Młodzi i niezależni ludzie, mogą pozwolić sobie na znacznie więcej ekstrawagancji, jednak zawsze warto posiadać w zapasie, parę nieco bardziej klasycznych okularów.

PODZIEL SIĘ: