Aplikacja tamponu krok po kroku

aplikacja tamponu

Pierwszy okres wzbudza w młodych kobietach wiele różnorodnych emocji, wśród których wyróżnić można zarówno ekscytację, jak i przerażenie. Pojawia się wiele nowych pytań, a jednym z najczęściej powtarzających się jest: co wybrać – tampon czy podpaskę? Ile osób, tyle opinii. Prawda jest taka, że każdy z nas ma inne preferencje, potrzeby oraz oczekiwania – również wobec artykułów higienicznych. Dla jednego zdecydowanie lepsza będzie podpaska, jednak dla drugiego idealnym rozwiązaniem okaże się tampon.

Wiele osób nie wie, jak włożyć tampon w poprawny sposób i często rezygnuje z tego, bądź co bądź, o wiele bardziej praktycznego i wygodnego rozwiązania. Przewaga tamponów nad podpaskami polega przede wszystkim na tym, że bez problemu można stosować je w każdej sytuacji – również podczas uprawiania aktywności fizycznej czy wizyty na basenie. Jeśli wśród Was także są osoby, które nie wiedzą, jak wkładać tampon, zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem, który odpowie na wszystkie pytania i rozwieje każdą wątpliwość.

Przed aplikacją tamponu najważniejsze jest zrelaksowanie się. Uczucie podenerwowania jest oczywiście w stu procentach uzasadnione, ale zupełnie niepotrzebne. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie rąk, aby wykluczyć ryzyko jakichkolwiek infekcji miejsc intymnych. Następnie ważne jest przybranie odpowiedniej pozycji – najlepiej usiąść na toalecie bądź stanąć w rozkroku, jedną nogą opierając się o brzeg wanny. Dokładnie rozpakuj tampon i zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu. Usuń folię, a później rozwiń sznurek i pociągnij go. Pozostało już tylko wsunąć tampon do pochwy – jeżeli napotkasz na swojej drodze opór, delikatnie zmień kierunek. Poprawnie zaaplikowany tampon nie powinien być wyczuwalny.

Dbaj o najwyższą jakość tamponów

Jak widzisz odpowiedź na pytanie „jak założyć tampon” jest banalnie prosta. Jesteśmy przekonani, że teraz poradzisz sobie z tym zadaniem doskonale i przekonasz się do stosowania tego komfortowego rozwiązania. Zalecamy, abyś zawsze wybierała tampony znanych i cenionych na rynku marek, na przykład O.B. Warto dbać o najwyższą jakość produktów, które mają wpływ nie tylko na Twoją wygodę, ale także zdrowie i bezpieczeństwo. Zachęcamy do poznania szerokiego wyboru produktów marki O.B., wśród których każda kobieta znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Ponadto na polskiej stronie internetowej producenta znajdziesz filmik instruktażowy, który jeszcze raz pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie jak używać tamponów.

http://www.myob.pl/ty-i-twoja-miesiaczka

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: