Na co warto zwrócić uwagę, wybierając miesięczne soczewki kontaktowe?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając miesięczne soczewki kontaktowe

Zasadniczo soczewki dzielą się na dwa rodzaje: miękkie i twarde. Miękkie kontakty cieszą się większą popularnością. Są wygodne i nie podrażniają oka. Można je śmiało nosić przez cały dzień. Na rynku znajdziesz jednorazowe, tygodniowe, dwutygodniowe, kwartalne, roczne i soczewki kontaktowe miesięczne Zobacz na co warto zwrócić uwagę, wybierając soczewki.

Dlaczego warto wybrać miesięczne soczewki?

Są świetną opcją, jeśli cenisz wygodę i swobodę. Możesz też sporo zaoszczędzić, jeśli zamierzasz codziennie nosić soczewki kontaktowe miesięczne. Zapewniają duży komfort zarówno w noszeniu, jak i zakładaniu oraz zdejmowaniu. Wyróżniają się większą przepuszczalnością tlenu. Dzięki temu przez soczewkę przepływa więcej tlenu. Co ważne, takie kontakty trzymają się stabilnie na oku i jednocześnie go nie podrażniają.

W przypadku soczewek kontaktowych miesięcznych pamiętaj, by zdejmować je na noc. W przeciwnym razie oczy nie będą właściwie dotlenione. Tym samym zwiększasz ryzyko infekcji.

Hydrożelowe vs silikonowo-hydrożelowe soczewki

Hydrożel i hydrożel silikonowy to dwa najczęściej stosowane materiały do produkcji soczewek kontaktowych miesięcznych. Wszystkie miękkie kontakty wykonane są z formowanego tworzywa sztucznego. Skład tych tworzyw sztucznych może się różnić. Dlatego każdy użytkownik może mieć trochę inne odczucia i poziom komfortu.

Zarówno soczewki hydrożelowe, jak i silikonowo-hydrożelowe produkowane są z tworzywa sztucznego. Materiał jest chłonny i sprawia, że soczewka staje się miękka po kontakcie z wodą lub roztworem. Twardnieje po wyschnięciu.

Silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe miesięczne mają żelową konsystencję. Zawierają silikon, tlen, węgiel i inne pierwiastki. Jest to niezwykle elastyczny materiał. Dlatego dobrze dopasowuje się do oka.

Obie opcje są w porządku. Możesz wypróbować oba warianty. Wtedy zdecydujesz, który jest dla Ciebie najlepszy. Dużą zaletą silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych miesięcznych jest to, że zdecydowanie lepiej przepuszczają tlen. Dlatego nie musisz się martwić o niedotlenienie oczu. Zmniejszasz ryzyko nieostrego widzenia, czerwonych oczu, infekcji i bólów głowy. Zapewniają wyższy poziom komfortu. W przypadku dwutygodniowych i miesięcznych soczewek hydrożel silikonowy pomaga zachować świeżość i właściwe nawodnienie przez cały okres noszenia.

Sprawdzą się idealnie w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia lub spędzających dużo czasu przed monitorem. Jeśli masz problem z suchymi oczami, również powinieneś zwrócić uwagę na silikonowo-hydrożelowe soczewki.

PODZIEL SIĘ: