Wyreguluj poziom cholesterolu w bezpieczny sposób

Wyreguluj poziom cholesterolu w bezpieczny sposób

Czy wiesz, że co trzeci dorosły Polak ma podwyższony poziom cholesterolu? Jego zbyt duże stężenie we krwi, powoduje mnóstwo chorób, chociażby schorzenia układu krążenia.

Podwyższony poziom cholesterolu jest spowodowany wieloma czynnikami, takimi jak np. dieta bazująca na przetworzonej żywności i tłuszczach odzwierzęcych, życie w stresie, brak snu, tendencje genetyczne i brak ruchu.

Dietetycy i promotorzy zdrowego stylu życia, już od dawna apelują o to, by wypracować właściwe nawyki, mające zapobiec chorobom związanym z podwyższonym poziomem cholesterolu. Współcześnie jednak, nie jest łatwo pozbyć się stresu, zmienić swoją dietę i znaleźć czas na sport, zatem wiele osób bagatelizuje zalecenia specjalistów.

Zbilansowane menu

Skuteczną metodą na wyregulowanie poziomu cholesterolu, jest zastosowanie diety pozbawionej tłuszczów zwierzęcych. Jeśli jednak nie możesz się obyć bez mięsa, masła czy serów, warto wzbogacić menu o naturalne składniki, pomagające obniżyć stężenie tzw. złego cholesterolu we krwi. Błonnik pokarmowy jednym z takich składników. Możesz przyjmować go zarówno pod postacią pokarmów (głównie pełnoziarniste produkty oraz warzywa), jak również jako suplement diety.

Sposób na obniżenie cholesterolu

Błonnik, zwalczający zły cholesterol, wchodzi w skład kuracji odchudzającej SlimXL. Tworzy on w jelitach pole ochronne, przez które cholesterol nie przechodzi do krwi, lecz zostaje usuwany z organizmu. Wątroba z kolei, czerpie cholesterol znajdujący się we krwi, zamieniając go w żółć. Dzięki temu, maleje poziom jego stężenia.

SlimXL i jego dodatkowe właściwości

Nie tylko wyregulowanie poziomu cholesterolu stanowi ważną funkcję kuracji SlimXL. Zawiera ona aż 30 aktywnych składników, które wielokierunkowo działają na zdrowie i samopoczucie. 3 preparaty, stanowiące komponenty kuracji, odchudzają, oczyszczają, spalają tłuszcz, odżywiają organizm, dodają energii oraz poprawiają nastrój.

PODZIEL SIĘ: