Profesjonalny optyk Bielsko

Profesjonalny optyk Bielsko
Claudio Schwarz z Unsplash
Okulary korekcyjne nie są dziś traktowane jako zło konieczne, a przynajmniej dzieje się to w mniejszym stopniu niż jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim dlatego, że dzisiejsze oprawki są po prostu ładne i lekkie, zaś soczewki mają niewielką grubość, nawet jeśli wada wzroku jest spora. Modne okulary mogą całkowicie odmienić wygląd danej osoby, albo podkreślić jej styl i charakter. Żeby tak się jednak stało, muszą być dobrane do indywidualnych potrzeb wzroku danej osoby oraz jej kształtu twarzy czy typu kolorystycznego. W doborze idealnych okularów pomoże profesjonalny optyk Bielsko.

Jak wygląda wizyta w profesjonalnym salonie optycznym?

Praca optyka nie polega wyłącznie na realizacji recepty wystawionej przez lekarza okulistę. Poza tym warto zauważyć, że nowoczesne salony optyczne samodzielnie wykonują badania wzroku i dobierają moc soczewek okularowych, zatem wizyta u okulisty nie zawsze jest potrzebna. Komputerowe badania wzroku zyskały w ostatnim czasie ogromna popularność, ponieważ są szybkie i precyzyjne, a dodatkową zachętę stanowi fakt, że wiele salonów optycznych wykonuje je bezpłatnie (zobacz salon optyczny Opticoon) w sytuacji, gdy klient kupuje w salonie okulary.

Profesjonalny optyk Bielsko nie narzeka na brak klientów. Wykonuje badania wzroku, sprzedaje okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe, pomaga w doborze okularów dla dzieci, sprzedaje również okulary przeciwsłoneczne. Szeroka gama wysokiej jakości produktów, modne markowe oprawki, nowoczesny wystrój pomieszczeń, miła atmosfera, pomocy personel – wszystko to sprawia, że profesjonalny salon optyczny spotyka się z uznaniem nawet najbardziej wymagających klientów.

Optyk Bielsko – przebieg wizyty

Wizyta w salonie optycznym może trwać kilkanaście minut, a może i ponad godzinę. Wiele zależy od oczekiwań klientów, ale i jakości obsługi. Jeżeli optyk Bielsko chce dokładnie poznać potrzeby klienta, zadaje wiele pytań, bada rozstaw źrenic, a następnie przynosi do przymierzenia kilkanaście oprawek, wizyta będzie trwała długo, ale potrzeby klienta zostaną spełnione.

O co może zapytać profesjonalny optyk Bielsko? Z pewnością o preferencje, dotychczasowe doświadczenia z okularami i soczewkami kontaktowymi, styl życia, rodzaj wykonywanej pracy. Następnie zaproponuje kilka rozwiązań, pokrótce opowiadając o każdym z nich, tłumacząc czym różnią się poszczególne rodzaje soczewek okularowych i które z nich będą odpowiednie dla osób pracujących przy biurku, zawodowych kierowców czy osób uprawiających sporty.

Idealnie dopasowanie okularów

Wygląd oprawek (kształt, kolor, zdobienia) jest bardzo ważny, ale równie ważne jest ich idealne dopasowanie. Z tego powodu profesjonalny optyk Bielsko wykonuje dokładne pomiary – bada rozstaw źrenic i wysokość montażową, a na podstawie uzyskanych wyników wykonuje oprawki skrojone na miarę konkretnej osoby. Tylko w tak dopasowanych okularach klient salonu optycznego będzie czuł się komfortowo.

Profesjonalny salon optyczny powinien również poinstruować klienta, jak należy dbać o okulary, w jaki sposób je czyścic i pielęgnować, niektóre powłoki wymagają bowiem specjalnego traktowania.

PODZIEL SIĘ: