Jak wybrać odpowiednie oprawki do okularów?

Jak wybrać odpowiednie oprawki do okularów

Okulary służą już nie tylko korekcji wzroku, ale są także modnym dodatkiem, który prawidłowo dobrany potrafi wspaniale ozdobić twarz i dodać jej właścicielce dodatkowego uroku. Jest to możliwe pod warunkiem, że wybierzemy dopasowane do naszej urody oprawki, które będą dobrze współgrały z resztą twarzy podkreślając nasze naturalne atuty. Aby dokonać trafnego wyboru, warto dowiedzieć się, na co szczególnie zwracać uwagę przy ich zakupie.

Oprawki okularowe a kształt i rysy twarzy

Podstawowa zasada mówi, że oprawki powinny być dobierane do kształtu twarzy na zasadzie kontrastu. Na przykład, posiadaczki twarzy o kształcie zbliżonym do kwadratu i dość ostrych rysów, najlepiej będą prezentowały się w oprawkach okrągłych, których delikatne linie złagodzą ostrość twarzy i nadadzą jej łagodniejszego, bardziej harmonijnego charakteru. Osoby posiadające natomiast twarz okrągłą i łagodne, delikatne rysy, mogą natomiast postawić na geometryczne okulary o ostro zarysowanych liniach, które nadadzą ich twarzy więcej charakteru i wyrazistości.

Oprócz samego kształtu oprawek, znaczenie ma także ich wielkość. W przypadku noszonych na co dzień okularów korekcyjnych warto w tym aspekcie zachować umiar i wybierać raczej stonowane okulary, które nie będą na siebie zwracały uwagi rozmiarem. Zasada, którą warto się kierować jest następująca: górna krawędź okularów nie powinna sięgać wyżej niż do linii naszych brwi. Wybór większych okularów może bowiem nadmiernie przytłoczyć naszą twarz oraz zakryć ją, a przecież okulary mają być dodatkiem do nas, a nie odwrotnie.

Oprawki okularowe a kształt i rysy twarzy

Kolorystyka oprawek okularowych a typy urody

Oprócz różnych kształtów, oprawki okularowe występują w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej. Pozwala to na dopasowanie ich designu do osobistych preferencji, okazji, a także typu osobowości i urody. Osoby, które kochają zwracać na siebie uwagę i wyróżniać się w tłumie, mogą z powadzeniem osiągać taki efekt wybierając wyraziste oprawki okularowe w odważnych kolorach. Idealnym wyborem dla nich będą okulary w kolorze fuksji, głębokiej czerni, neonowej żółci czy intensywnej czerwieni. Jeśli natomiast preferujemy bardziej stonowane dodatki, sięgnijmy po okulary w stonowanej kolorystyce, która będzie dobrze współgrała z naszym charakterem i osobowością.

Kobiety o blond włosach i niebieskich oczach będą świetnie prezentowały się w okularach brązowych, beżowych, srebrnych i pastelowych. Brunetki o ciemnych oczach i wyrazistej urodzie podkreślą swoje naturalne atuty dobierając oprawki czarne, fioletowe lub czerwone. Rudowłose panie o ciepłej urodzie świetnie będą prezentowały się z kolei w okularach utrzymanych w kolorach ziemi – brązowych, zielonych, złotych i pomarańczowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby bawić się kolorami i dopasować do siebie zupełnie inne okulary niż odpowiednie do poszczególnych typów urody. Możemy także z powodzeniem posiadać kilka par szkieł i zmieniać je w zależności od okazji – do pracy zakładać stonowane, eleganckie oprawki, a po godzinach zastępować je okularami w ulubionym, żywym kolorze.

PODZIEL SIĘ: