Najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się opryszczki wargowej

sposoby na pozbycie się opryszczki wargowej
Maxim Potkin z Unsplash

Jest bolesna, szpeci, wraca niczym bumerang, a do tego może okazać się bardzo niebezpieczna. Opryszczka, często nazywana zimnem, to powszechna dolegliwość, której lepiej nie lekceważyć. Skąd się bierze i jak z nią walczyć? Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem, na pewno zainteresują Cię skuteczne sposoby na pozbycie się opryszczki wargowej.

Jak powstaje opryszczka wargowa?

Przyczyną nieestetycznych pęcherzyków w okolicy ust i nosa jest Herpes Simplex typu 1 – podstępny wirus. Jego nosiciele to obecnie około 90% populacji, z czego większość nie jest nawet świadoma zakażenia. Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego już niewinny pocałunek z zainfekowaną osobą lub picie ze wspólnego kubka może sprawić, że zostaniesz nosicielem. Wirusa opryszczki nie można się pozbyć, raz zagnieżdżony w ciele będzie towarzyszył Ci już do końca życia. Dobrą wiadomością jest, że przez większość tego czasu pozostaje w stanie uśpienia. Jednak gdy się uaktywni, a na wargach wystąpi charakterystyczne zimno, należy bezzwłocznie podjąć zdecydowane działania. I to nie tylko dlatego, że pęcherze powodowane przez HSV typu 1 są bolesne. Wirus może łatwo przenieść się w inne rejony ciała i zaatakować genitalia czy oczy, a to już grozi poważnymi konsekwencjami.

Jak się pozbyć opryszczki raz na zawsze?

O całkowitym wyleczeniu nie ma mowy. Gdy już zostaniesz nosicielem HSV, musisz liczyć się z nawracającymi co jakiś czas objawami. Możesz jednak łagodzić objawy, dzięki czemu pęcherze będą mniej uciążliwe i znikną szybciej, a infekcja nie przeniesie się na inne obszary. Pamiętaj, że im szybciej pozbędziesz się opryszczki, tym mniejsza szansa, że zarazisz osoby w swoim najbliższym otoczeniu.

Nie poddawaj się bez walki!

Istnieje wiele metod przynoszących ukojenie osobom borykającym się z pęcherzykami opryszczki. Środki łagodzące ból i przyspieszające gojenie znajdziesz… w swojej kuchni. Miód, czosnek i goździki od stuleci wspomagają ludzi w walce z infekcjami bakteryjnymi. Nakładanie ich na pęcherze we wczesnym stadium uśmierza ból i przyspiesza gojenie.

Szybki sposób na opryszczkę

Babcine metody są skuteczne, ale czasochłonne. Co zrobić, kiedy wirus zaatakuje na dzień przed ważnym spotkaniem, randką czy rozmową o pracę? Jak się pozbyć rujnujących wizerunek pęcherzy oraz dyskomfortu? Z odsieczą przychodzą lecznicze plastry COMPEED. Kompleksowe działanie plastrów obejmuje łagodzenie bólu oraz uczucia mrowienia, a także przyspieszenie gojenia w miejscu powstania pęcherzy. Przede wszystkim sam plaster jest niewidoczny, zmniejsza też widoczność pęcherzy oraz zabezpiecza je, minimalizując ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Oznacza to, że nie musisz rezygnować z ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych czy wykonywania makijażu.

Więcej na: https://www.compeed.pl/co-pomaga-w-walce-z-opryszczka/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: