Jak zlikwidować worki pod oczami?

krem-pod-oczy

krem-pod-oczy

Stajesz rano przed lustrem i znów widzisz te okropne worki pod oczami? Jest to problem, z którym zmagają się tysiące Polek, ale i miliony kobiet na całym świecie. Zresztą nie tylko kobiety… Worki pod oczami bardzo rzadko są wynikiem jedynie nieprzespanej nocy. Pojawiają się, bo tak jesteśmy uwarunkowane genetycznie, bo źle się odżywiamy, bo zażywamy zbyt wiele używek, bo mamy problemy zdrowotne. Powodów jest mnóstwo. Warto je znać, aby wiedzieć, gdzie leży sedno problemu. Jak zlikwidować worki pod oczami? I jak je ukryć, kiedy szybko trzeba wyjść z domu?

Jakie są przyczyny powstawania worków pod oczami?

1. Pojawianie się cieni i worków pod oczami jest przede wszystkim zależne od naszej genetyki. Jeśli mama, babcia, ciocia borykają się z tym problemem, bardzo prawdopodobne, że doświadczysz go także i Ty. Jednak nie dzieje się tak zawsze!

2. Inną przyczyną powstawania tych nieestetycznych zmian na skórze jest także czynnik czasu. Z wiekiem napięcie mięśnia okrężnego oka znacznie spada, przez co skórka pod dolną powieką staje się bardziej wiotka i podatna na tego typu zmiany barwnika.

3. Worki pod oczami mogą powstać także w wyniku nadmiernego wycieńczenia oraz – tak często z nimi kojarzonej – nieprzespanej nocy. Tego typu zaburzenia organizmu, połączone z nieodpowiednią dietą i nadużywaniem tytoniu czy kawy, bardzo szybko mogą doprowadzić delikatną skórę do niezbyt atrakcyjnego stanu.

4. Ponadto dla skóry bardzo szkodliwe są promienie ultrafioletowe. Dlatego też dermatolodzy kategorycznie zabraniają osobom z tego typu problemami nadużywania kąpieli słonecznych oraz wizyt w solarium.

5. Cienie i wory pod oczami mogą stanowić także symptom złego stanu zdrowia. Bardzo często są oznaką chorób serca, nerek, problemów z krążeniem czy też niedoczynnością tarczycy.

Jak zlikwidować cienie i worki pod oczami?

W internecie można znaleźć mnóstwo sposobów na usuwanie worków pod oczami. I jak to w wirtualnym świecie bywa – jedne są bardziej, inne mniej trafne. Jednak ogrom tego typu informacji doskonale obrazuje, jak wiele osób boryka się z tego typu problemami, a także pokazuje, iż nie jest to nieodwracalna zmiana skóry.

Poniżej podajemy kilka SPRAWDZONYCH sposobów na zlikwidowanie worków pod oczami:

  • Jeśli twój problem z worami pod oczami ma charakter nawracający, najlepiej od razu sięgnij po dobry krem pod oczy, który zredukuje cienie i wzmocni mięśnie pod skórą.
  • Jeśli z kolei worki pod oczami pojawiają się na twojej twarzy sporadycznie, możesz zastosować terapię zimnem, czyli przyłożyć do skóry zimną łyżeczkę lub kostkę lodu. Zimno pobudzi skórę do działania i sprawi, że stanie się bardziej napięta, a worki naciągnięte.
  • Kiedy masz więcej czasu, zastosuj maseczkę z plasterków ogórka lub awokado.
  • Możesz także wykonać okład z zimnej herbaty, czyli wilgotnych woreczków herbacianych przechowywanych przez kilka godzin w lodówce.
  • Regularnie stosuj kremy nawilżające, które nie tylko nawodnią skórę, ale także zapewnią jej prawidłowe funkcjonowanie, dzięki czemu cera będzie mogła lepiej walczyć z oznakami przemęczenia czy nieprzespanej nocy.

Jak ukryć worki pod oczami?

Worki pod oczami stanowią duży problem estetyczny, ponieważ sprawiają, że twarz wygląda na bardziej zmęczoną i dojrzalszą niż w rzeczywistości. To fakt – worki pod oczami po prostu postarzają! Jednak odpowiednio wykonany makijaż może skrzętnie ukryć tego typu zmiany skóry i sprawić, że przez cały dzień będzie się wyglądać perfekcyjnie. Aby zniwelować worki pod oczami, najlepiej jest użyć korektora połączonego z rozświetlaczem w odcieniu adekwatnym do karnacji. Ważne jest także, aby do makijażu – mającego zakryć oznaki zmęczenia – nie używać ciemnych i ciężkich cieni do powiek, które tylko pogorszą sprawę.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat kremu do oczu lub kosmetyków wspierających walkę z workami pod oczami, odwiedź stronę internetową: http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: