W jakich sytuacjach warto wykorzystać możliwości soczewek progresywnych?

soczewki progresywne
Unsplash

Okularowe szkła progresywne są bardzo praktycznym rozwiązaniem, a ich stosowanie w znaczący sposób wpływa na jakość i komfort widzenia oraz codzienną wygodę użytkowania okularów. Jak powszechnie wiadomo, okulary wyposażone w soczewki progresywne zastępują kilka innych par okularów. Są więc rozwiązaniem dobrym dla osób poszukujących oszczędności. Spodobają się też zapominalskim i wszystkim, dla których ciągła zmiana jednych okularów na inne, np. te specjalnie do czytania, jest zwyczajnie męcząca i uciążliwa. W jakich sytuacjach dobrze sprawdzą się okulary progresywne i kto powinien rozważyć ich zakup?

Jak działają soczewki progresywne?

Soczewki progresywne to wieloogniskowe szkła okularowe o bardzo zaawansowanej i innowacyjnej konstrukcji, w której wyróżnić można trzy różne strefy odpowiedzialne za widzenie na różne odległości. Dzięki tej specjalnej budowie okularowa soczewka progresywna umożliwia zarówno ostre widzenie w bliży, na odległości pośrednie i w dali. Progresywne soczewki najnowszej generacji tworzone przez firmę SEIKO, producenta nowoczesnych szkieł okularowych klasy premium, projektuje się ponadto w taki sposób, by każdy detal w konstrukcji soczewki dostosowany był do indywidualnych potrzeb wzrokowych konkretnego użytkownika. Soczewki progresywne SEIKO można w każdym calu dostosować do stylu życia, preferencji, a nawet hobby ich użytkownika, ponadto są to szkła okularowe, które zapewniają perfekcyjnie ostre, stabilne i naturalne widzenie osobie użytkującej okulary progresywne we wszystkich najczęściej podejmowanych przez nią czynnościach, np. przy korzystaniu z urządzeń cyfrowych czy podczas jazdy samochodem. Szkła progresywne stworzone przez SEIKO nie wymagają też długiego czasu adaptacji – już od pierwszego dnia stosowania można cieszyć się nową jakością widzenia w każdej sytuacji.

Komu przydadzą się okulary progresywne?

Soczewki progresywne są przeznaczone do korygowania prezbiopii, która dotyka osoby po 40. roku życia, a manifestuje się trudnościami przy widzeniu z bliska. Charakterystycznym objawem prezbiopii jest problem z uzyskaniem ostrego obrazu przy pisaniu, czytaniu czy podczas korzystania z telefonu komórkowego. Ponieważ szkła progresywne są w stanie zapewnić idealnie odwzorowanie obrazu niezależnie od odległości, w której znajduje się oglądany obiekt, można się nimi wspierać zarówno podczas odczytywania drobnego druku, jak i obserwowania tego, co dzieje się w odległości metra czy dwóch od twarzy, np. na ekranie telewizora, a także w dużo większej odległości.

Kiedy warto wyposażyć okulary w progresywne szkła?

Okulary progresywne doskonale sprawdzą się m.in. do jazdy samochodem. Prowadzenie auta wymaga bowiem dobrej jakości widzenia tego, co znajduje się blisko twarzy kierowcy, np. przyrządów na desce rozdzielczej, ale też obrazu widocznego w lusterkach, na drodze i poboczu drogi. Okularowe soczewki progresywne to również rozwiązanie idealne, w przypadku wykonywania wielu innych, codziennych czynności: porządkach domowych, zakupach, aktywności ruchowej, pracy zawodowej. Szkła progresywne pozwolą bez trudu odczytać drobny druk na paragonie czy opakowaniu podczas wizyty w sklepie, a jednocześnie ich użytkownik będzie wyraźnie widział poszukiwane towary na odległej półce czy twarz sprzedawcy. Biorąc pod uwagę, że nowoczesne progresywne szkła, takie jak soczewki progresywne SEIKO, można w pełni spersonalizować, na okulary progresywne warto zdecydować się już przy pierwszych objawach prezbiopii i cieszyć większą swobodą oraz perfekcyjną jakością widzenia każdego kolejnego dnia.

PODZIEL SIĘ: