Jakie zalety mają soczewki kontaktowe?

Jakie zalety mają soczewki kontaktowe

Z roku na rok przybywa osób zmagających się z problemami ze wzrokiem. Przyczynia się do tego wielogodzinne przesiadywanie przed ekranami komputerów, tabletów i smartfonów. Na szczęście wadę wzroku można skutecznie skorygować. Możemy tego dokonać za pomocą okularów lub szkieł kontaktowych. Jakie zalety mają soczewki kontaktowe?

Nie widać ich

Bardzo wiele osób latami pogłębia swoją wadę wzroku, ponieważ nie nosi okularów przepisanych przez okulistę. Nie robi tego, bo nie chce się w ten sposób oszpecać. Oprawki jednak sprawiają, że zmienia się odbiór naszej twarzy, zaburzeniu ulegają jej proporcje. Na szczęście soczewki kontaktowe są praktycznie niewidoczne dla osób postronnych. Można nosić je jako alternatywę dla wyróżniających się okularów.

Nie zaparowują jak okulary

Wiele osób ma zimą problem z zaparowywaniem szkieł w okularach. Często też wystarczy kropla deszczu, by stracić wyraźny obraz. Soczewki kontaktowe nakładamy na gałkę oczną, dlatego też unikamy problemów z ich zaparowywaniem i moknięciem na deszczu.

Nie przeszkadzają na nosie

Nie każdy lubi mieć ciało obce na nosie. Wiele osób odczuwa irytację, nosząc okazjonalnie okulary przeciwsłoneczne. Konieczność zakładania ich na co dzień wydaje się nie do zniesienia. Czasem jest to po prostu dyskomfort wynikający z naszych wewnętrznych przeżyć. Zdarza się jednak, że mamy na nosie znamię, o które nie chcemy zahaczyć noskami od okularów.

Nie niszczą makijażu

Niektóre osoby nie lubią nosić okularów, gdyż te naruszają makijaż twarz. Ścierają podkład i korektor pod oczy. Ponadto trudno wykonać precyzyjny makijaż oka, nie mając na nosie okularów, a nosząc je, nie mamy dostępu do powieki. Zatem szkła kontaktowe wydają się lepszym rozwiązaniem dla miłośniczek pełnego makijażu.

Nie gniotą za uszami

Z okularami jest podobnie jak z opaskami do włosów. Czasem są za ciasne i lubią gnieść nas za uszami. Czasem ucisk jest na tyle mocny, iż powoduje nawracające migreny. Soczewki kontaktowe nie nastręczają nam tego typu niedogodności.

Mogą też korygować kolor tęczówki

Zawsze ubolewałaś nad tym, że nie urodziłaś się niebieskooką brunetką? Teraz możesz to zmienić, zakładając soczewki kontaktowe, które nie tylko korygują wzrok, ale też zmieniają zabarwienie tęczówki. Bardzo często daje to fantastyczny efekt, który można też wykorzystać na potrzeby wizażu.

PODZIEL SIĘ: