Soczewki jednodniowe – noś je, kiedy tylko potrzebujesz

soczewki jednodniowe

Soczewki kontaktowe wkładasz jedynie na specjalne okazje? Unikasz noszenia okularów podczas uprawiania sportu? Jednodniowe szkła kontaktowe to coś właśnie dla Ciebie. Zobacz, jakie są ich zalety i wady.

 

Soczewki jednodniowe to takie, które po każdym zdjęciu wymienia się na nowe. Zwykle w pudełku jest ich trzydzieści. Oprócz nich najpopularniejsze dostępne na rynku szkła to te dwutygodniowe, miesięczne, trzymiesięczne i roczne.

 

Nie musisz martwić się o pielęgnację

Jednodniowe soczewki kontaktowe są jednorazowe. Dzięki temu nie musisz posiadać żadnych dodatkowych akcesoriów do ich pielęgnacji. Tym samym unikasz konieczności zakupu płynu i przechowywania soczewek w sterylnych warunkach w specjalnym pudełku.

 

Soczewki jednodniowe są zdrowsze

Osoby noszące jednorazowe soczewki kontaktowe rzadziej od tych używających szkieł wielodniowych skarżą się na problemy z zapaleniem spojówek oraz infekcjami oczu. Soczewki są wymieniane codziennie, przez co zmniejsza się ryzyko przedostania się do oka szkodliwych mikroorganizmów.

 

W sam raz na basen

Noszenie soczewek wielodniowych na basen jest niewskazane. Wszystko przez zawarte w wodzie groźne drobnoustroje, które mogą łatwo przeniknąć do oka. W przypadku soczewek jednodniowych, po wyjściu z pływalni wystarczy wymienić komplet szkieł na nowy.

 

Jednodniówki są droższe

Jednodniowe soczewki kontaktowe są relatywnie droższe od tych miesięcznych. Pudełko w zależności od firmy można dostać w cenie od 40 do 80 zł. Najważniejsze, aby kupować je w renomowanych sklepach. Tylko wtedy można mieć pewność, że produkt jest najwyższej jakości i ma długą datę przydatności do użycia. Zakupów można dokonać w sklepie stacjonarnym lub online, na przykład na stronie www.okularowy.pl

 

Coś dla początkujących

Jednorazowe soczewki doskonale sprawdzą się u osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ostrym widzeniem bez okularów. To doskonały obiekt do nauki zakładania i zdejmowania szkieł oraz sprawdzenia, jak oko na nie reaguje.

 

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: