Odmłodzić wzrok – najlepsze zabiegi pod oczy

mikrolipofilling

mikrolipofilling

Oko to jeden z najbardziej wrażliwych organów ludzkiego ciała. Skóra wokół niego jest czterokrotnie cieńsza od skóry twarzy. Pozbawiona podskórnej tkanki tłuszczowej, płytko unaczyniona szybciej uwidacznia zmęczenie, stres i wiek. Narażona na intensywniejszą ekspresję, staje się bardziej podatna na upływ czasu, ze wszystkich partii twarzy zdradzając go najszybciej.

Na proces starzenia się skóry istotny wpływ mają uwarunkowania genetyczne oraz czynniki zewnętrzne, głównie promieniowanie słoneczne i zanieczyszczone środowisko. Podatność na nie delikatnej skóry wokół oczu wiąże się  głównie z jej budową i słabym systemem podporowym, jakim jest prawie całkowity brak podściółki tłuszczowej oraz słabsze krążenie krwi i limfy w tym obszarze. To z kolei prowadzi do zastojów limfatycznych i powoduje gromadzenie się toksyn oraz mastocytów – komórek odpowiedzialnych za powstawanie reakcji alergicznych. Efektem są sińce oraz klasyczne „worki pod oczami”, a wrażliwość oczu zwiększa ponadto ciągły ruch powiek i nasza mimika.  Zapracowane mięśnie z czasem prowadzą do powstawania promienistych zmarszczek w postaci „kurzych łapek”, a podkrążone oczy pogłębiają efekt zmęczenia i starzejącej się skóry. Delikatna okolica oczu wymaga właściwej pielęgnacji, a kluczowym elementem jest odpowiedni dobór kosmetyków – mówi dr Aleksandra Jagielska, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, ekspert w zakresie dermatologii estetycznej Kliniki Sthetic. Redukcja niektórych objawów starzenia może być jednak terapią złożoną i wymaga bardziej profesjonalnego zaplecza. Jakie zabiegi dedykowane są oczom w gabinecie i jakich efektów możemy się spodziewać?

Botox

Do preparatów, które ograniczają skurcz włókien mięśniowych należy oczywiście toksyna botulinowa typu A (preparaty Botox, Bocoture, Azzalure) – od lat niekwestionowany pogromca zmarszczek mimicznych. Wstrzyknięta w odpowiednie miejsca blokuje nadmierną kurczliwość mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, relaksując skórę i wygładzając zmarszczki na okres około pół roku. Po tym czasie działanie toksyny botulinowej słabnie i zanika.

Wypełniacze i kwas hialuronowy

Biorewitalizacja suchej i zmęczonej skóry wokół oczu to przede wszystkim zabiegi z kwasem hialuronowym, które mają działanie silnie nawilżające i odświeżające skórę powiek. Nieinwazyjna procedura korekcji zapadniętych skroni, doliny łez oraz zapadniętej skóry pod oczami, polega na ostrzykiwaniu obszaru dobranym według wskazań odpowiednim wypełniaczem o określonej budowie i gęstości. Ich rolą jest wzmocnienie nawodnienia skóry i poprawienie elastyczności. Niektóre preparaty mają ponadto właściwości zagęszczające i wygładzające skórę, dając efekt silnej stymulacji. Kwas hialuronowy jest z reguły dobrze tolerowany i utrzymuje się w tej okolicy około roku.

Mikrolipofilling, lipotransfer  

Skuteczną metodą likwidacji cieni pod oczami, zważywszy na ubogą zawartość tłuszczu w tej okolicy, jest bez wątpienia przeszczep własnej tkanki tłuszczowej – lipofilling. Jako autologiczny materiał pozyskany z tkanki tłuszczowej własnej pacjenta, stanowi doskonałą alternatywę dla syntetycznych wypełniaczy – podkreśla specjalista Kliniki Sthetic (http://sthetic.pl/). Remodeling z wykorzystaniem własnych komórek tłuszczowych jest najbardziej ekologiczną procedurą wśród zabiegów odmładzających, a oprócz tego, że zwiększa napięcie skóry i poprawia jej wyglądu – nie powoduje alergii. Własny tłuszcz nie jest materiałem trwałym i procedura może wymagać kolejnego zabiegu z uwagi na to, że około 30% przeszczepionego tłuszczu ulegnie wchłonięciu w ciągu kilku miesięcy.

Artykuł sponsorowany 

PODZIEL SIĘ: