Jak pielęgnować dłonie

Jak pielęgnować dłonie
Lina Trochez z Unsplash

Dłonie są wizytówką każdej kobiety i wiele o nas mówią. Warto zatem zadbać o ich piękny wygląd oraz odpowiednie nawilżenie. Właściwa pielęgnacja dłoni wymaga stosowania dobrych jakościowo kosmetyków, jednak ich wybranie spośród licznych propozycji dostępnych na rynku nie jest wcale prostym zadaniem. Najważniejszym czynnikiem warunkującym zakup kosmetyków odpowiedzialnych za właściwą pielęgnację dłoni, jest ich skład. Warto wybierać produkty przebadane dermatologicznie, które zawierają wyłącznie naturalne składniki.

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na różnego rodzaju detergenty, niekorzystne czynniki pogodowe czy promieniowanie słoneczne. Właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie kosmetyków, które pozwalają na przywrócenie dłoniom dobrej kondycji oraz pięknego wyglądu. Najlepiej wybierać produkty znanych oraz cenionych na światowym rynku marek, które oferują dobre jakościowo, skuteczne i bezpieczne kosmetyki. Neutrogena oferuje swoim klientom szereg zróżnicowanych produktów, dzięki którym pielęgnacja dłoni stanie się o wiele prostsza i przyjemniejsza. Bogaty asortyment obejmuje artykuły przeznaczone do każdego typu skóry – bardzo suchej/szorstkiej, suchej, normalnej, a także wrażliwej. Bezzapachowe, szybko wchłaniające się kosmetyki przeznaczone do rąk i paznokci z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, np. https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/sucha-skora/

Istnieją również domowe sposoby, które można stosować dodatkowo w celu zapewnienia sobie jeszcze piękniejszej skóry dłoni. Pielęgnację należy zacząć od peelingu, aby usunąć przesuszony naskórek. Peeling można wykonać na przykład mieszając dwie łyżki cukru z jedną łyżką oliwy. Zbawienna dla dłoni może okazać się także kąpiel w ziołach – na przykład nagietku, który zawiera wiele substancji regenerujących oraz ochronnych.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: