Ostroga piętowa, czyli jak dbamy o zdrowie

Ostroga piętowa

https://bodymove.pl/ostroga-pietowa/  to przede wszystkim prawdziwa zmora dla tych ludzi, którzy lubią aktywny tryb życia. Koślawość pięty, nigdy nie wpływa zbyt dobrze na stan naszego zdrowia. Taki stan rzeczy świadczy przede wszystkim o deformacji stopy, która ma podłoże patologiczne. To właśnie dlatego odczuwalne stany bólowe czy też prawdziwy dyskomfort może nam znacząco przeszkadzać w codziennym życiu. Taki problem to przede wszystkim kwestia źle dobranego obuwia. Należy mieć świadomość, że codzienne noszenie zbyt luźnego obuwia, może się skończyć właśnie w taki sposób. Musimy więc przygotować się na najgorsze.

Dobra diagnoza to podstawa

 Pierwsze co powinniśmy zrobić w takim wypadku to udać się po konkretną diagnostykę. Wszystkie bóle mają swoje podłoże i to właśnie lekarz musi stwierdzić, co się dzieje z naszymi nogami. Anatomiczne uszkodzenia stopy zdarzają się, zwłaszcza jeśli osoba jest nadzwyczaj aktywna fizycznie. Tego typu problemy o wiele częściej dotykają sportowców, którzy z aktywnym trybem życia, mają styczność o wiele więcej niż zwyczajni ludzie. Nie oznacza to jednak, że osoba starsze lub też bardzo podatne na tego typu uszkodzenia nie mają się czego bać. Patologia stopy oraz wszystkie zmiany, jakie w niej zachodzą, zazwyczaj powstają w wyniku nie samej deformacji stopy lub też kości śródstopia, ale także poprzez stany zapalne, które nieleczone prowadzą do całkowitego kalectwa. Problemem mogą być również niedrożne żyły w stopach, które również prowadzą do poważnych zmian. Nawet lekkie złamania mogą doprowadzić do pogłębiających się stanów zapalnych, przez co nasze zdrowie nie jest w najlepszej kondycji. Oczywiście istnieje możliwość odpowiedniej rehabilitacji czy leczenia, ale to oznacza, że przez długie miesiące, jak i nie lata będziemy musieli wracać do pełni sprawności. Niestety inaczej się dzisiaj nie da, musimy się z tym wszystkim liczyć. Taki problem, jak ostroga piętowa może powstać w wyniku zbyt dużych obciążeń na konkretną część stopy. Zmiany degeneracyjne stopy, są najczęściej kwestią źle dobranego obuwia i faktycznie taki problem może być bardzo uciążliwy. W przypadku w momencie, gdy chcemy szybko zadziałać, to dobrze jest zastosować odpowiednie wkładki ortopedyczne. Dobrze dopasowane obuwie to zawsze podstawa, a tego typu wkładki doskonale dopasowują się do danego profilu stopy. Bóle pięty to często problem dodatkowego urazu stopy.

Problem chorych nóg

 Warto mieć świadomość, że przy tego typu problemach o wiele ciężej będzie nam nawet wejść po schodach, zwłaszcza jeśli utrzymujący się ból, utrudnia nam wchodzenie. Tak, więc jeśli chcemy dzisiaj zdiagnozować tego typu problemy, to powinniśmy uważać na to, aby stopa się nie przemieściła. Dobrze jest po prostu ustabilizować stopę w taki sposób, aby nie dochodziło do niepotrzebnego tarcia kości. Wszystkie testy diagnostyczne mogą być zlecone przez lekarza, zwłaszcza jeśli wstępne badanie faktycznie wykaże problem z zapaleniem stopy. Zaczerwienienie czy inne zmiany na stopach są widoczne i nie potrzebujemy do tego wszystkiego badania obrazowego.

PODZIEL SIĘ: