Kolorowe szkła kontaktowe

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że chce diametralnie zmienić swój wygląd. Jeszcze do niedawna, zmiana koloru oczu była niemożliwa. Dziś, za sprawą kolorowych soczewek kontaktowych, w jednej chwili można „wymienić” oczy na całkiem inne.

Moda na zmianę koloru oczu pojawiła się wraz z wprowadzeniem na rynek, tzw. kolorowych szkieł kontaktowych. Wiele osób podchodzi do tego pomysłu dość sceptycznie, zadając sobie pytanie, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia. Jednak, jak można się domyślać, moda na „wymianę oczu” w szczególności przypadła do gustu młodym ludziom. Nie byłoby w tym nic złego, gdy nie fakt, że nastolatki często szukając oszczędności, decydują się na zakup u nieautoryzowanych dostawców.

Niskie ceny bywają kuszące i niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że soczewki kontaktowe bez odpowiednich atestów, mogą zwiększać ryzyko infekcji oka, powodować uszkodzenia  siatkówki, a nawet prowadzić do utraty wzroku. Co więcej, często młodzi ludzie nie znają podstawowych zasad prawidłowego użytkowania i konserwacji soczewek kontaktowych, co niejednokrotnie prowadzi do poważnych dysfunkcji oczu.

Warto jednak podkreślić, że kolorowe soczewki kontaktowe sprzedawane przez renomowane firmy, posiadające niezbędne atesty i używane zgodnie z wytycznymi, jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia oczu. Zanim jednak sięgniemy po kolorowe szkła kontaktowe, warto skontaktować się z okulistą, w celu wykonania rutynowych badań. Jeżeli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, wówczas można zmienić kolor swoich oczu.

PODZIEL SIĘ: